Strona główna img Aktualności img Warsztaty dla uczniów

Warsztaty dla uczniów

Dnia 23 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu z inicjatywy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce O/O w Szczecinie we współpracy z Wydziałem Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się warsztaty z rachunkowości prowadzone przez Panią dr Beatę Sadowską pracownika naukowo – dydaktycznego Katedry Rachunkowości i Controllingu. W organizację wydarzenia zaangażowani byli również Wicedyrektor ZSTiL w Żaganiu Pan Robert Gajek oraz Pani Agnieszka Paluch-Dybek, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Studiów Doktoranckich (III stopnia) o profilu ekonomicznym.

Uczestnikami warsztatów była młodzież klasy III i IV kształcąca się w zawodzie technik ekonomista oraz uczniowie klasy 1LP. Podczas zajęć uczestnicy próbowali odpowiedzieć na następujące pytania:

1) Czy rachunkowość jest jedna?
2) Komu potrzebna jest rachunkowość finansowa?
3) Czym jest rachunkowość zarządcza? Czy to znaczy, że będę zarządzał księgowymi?

Dzięki przeprowadzonym warsztatom młodzież zwiększyła swoje umiejętności oraz miała okazję udoskonalić te, które już posiadała.

 

Dnia 30 stycznia 2017 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu odbyły się warsztaty z rachunkowości prowadzone przez Panią dr Beatę Sadowską pracownika naukowo - dydaktycznego Katedry Rachunkowości i Controllingu Uniwersytetu Szczecińskiego z inicjatywy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Szczecinie.

Uczniowie wzięli również udział w dodatkowych warsztatach prowadzonych przez Panią mgr Joannę Sikorską, które reprezentowała Grupę Doradczo - Księgową Poncyliusz i Radź z siedzibą w Szczecinie. Tematem szkolenia było tworzenie dokumentów aplikacyjnych (CV).

Uczestnikami warsztatów była młodzież klasy II i III kształcąca się w zawodzie technik ekonomista. Tematem warsztatów była "Rachunkowość". Uczniowie poznali historię rachunkowości, podjęli próbę korelacji systemu podatkowego z systemem rachunkowości.