Strona główna img Aktualności img Forum Rachunkowości w SGH

Forum Rachunkowości w SGH

Szanowni Państwo,

w imieniu prof. dr hab. Anny Karmańskiej, dyrektora Instytutu Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz dr Rafała Grabowskiego, przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, gorąco zapraszam na 5 Forum Rachunkowości w SGH, które odbędzie się 26 listopada br. w gmachu naszej Uczelni. W tym roku temat przewodni Forum brzmi: W kierunku przyszłości: technologia blockchain i sztuczna inteligencja w rachunkowości”. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce objęło Forum swoim patronatem.

Blockchain, wirtualne waluty, inteligentne kontrakty, uczenie maszynowe, głębokie uczenie i rozumowanie – to zagadnienia, z którymi już w tej chwili stykają się księgowi
i audytorzy, a które wkrótce na stałe zagoszczą w naszej rzeczywistości. Odbywające się cyklicznie Forum Rachunkowości w SGH, w ramach piątej edycji, stawia sobie za cel próbę określenia, na ile wspomniane technologie wpłyną na przyszłość rachunkowości zarówno na płaszczyźnie nauki, jak i praktyki. Jak co roku dyskusja prowadzona będzie w ramach dwóch paneli, z których pierwszy – teoretyczny – poświęcimy próbie nakreślenia mapy drogowej dla prowadzonych i projektowanych badań naukowych z zakresu technologii blockchain i sztucznej inteligencji, natomiast w drugim skupimy się na ich praktycznym zastosowaniu w obszarze szeroko pojętej rachunkowości.

Wierzymy, że podjęty przez nas temat jest niezwykle ważny, a konsekwencje obecnej rewolucji cyfrowej wywrą w najbliższej przyszłości decydujący wpływ na zawody księgowego i biegłego rewidenta. O istotności zagadnień dotyczących technologii blockchain i AI świadczy również umieszczenie ich w programie Światowego Kongresu Księgowych, który odbędzie się w dn. 5-8 listopada w Sydney. Tematy te były także przedmiotem rozważań na organizowanej przez SKwP międzynarodowej konferencji „Przyszłość zawodu księgowego”, która odbyła się w czerwcu br. w Wieliczce.

Do udziału w panelach zaprosiliśmy wielu uznanych naukowców i cenionych praktyków, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. Rejestracja będzie możliwa do 16 listopada br. poprzez stronę konferencji pod adresem https://forum5.syskonf.pl/. Tam znajdą Państwo również wszelkie niezbędne informacje.

Licząc na Państwa obecność łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam

 

dr Katarzyna Kobiela-Pionnier

przewodnicząca Rady Programowej 5 Forum Rachunkowości w SGH